Cze 15, 2017
40 Views

De Giorgi: Nie ma usprawiedliwienia dla naszej porażki

Autor

„Nie ma usprawiedliwienia dla naszej porażki z Rosją. Musimy odpowiednio zareagować i w kolejnych meczach ją zmazać” – powiedział trener polskich siatkarzy Ferdinando De Giorgi po przegranej w Katowicach z Rosją 0:3 w Lidze Światowej.

Siatkówka

Spodek zdobyty przez Rosjan! Polacy coraz…

„Nie jestem oczywiście zadowolony. Przegraliśmy 0:3 i to przed własną publicznością. Nie ma co ukrywać, rozegraliśmy brzydki mecz. Poprzednie spotkania przegrywaliśmy po walce, dziś nie ma dla nas żadnego usprawiedliwienia” – dodał włoski szkoleniowiec.

Podkreślił, że nie ma sensu długo rozpamiętywać czwartkowej przegranej. „Jesteśmy po to, by zareagować na tego typu porażki” – ocenił.

Szkoleniowiec Rosjan Siergiej Szliapnikow cieszył się z wygranej i z tego, że jego zespół zagrał tak, jak to było ustalone.

„Mamy młodą drużynę, borykamy się z kontuzjami. Chcę, by w każdym spotkaniu nasz zespół pokazywał, na co go stać, żeby osiągał dobre wyniki. Dziś moi zawodnicy zrealizowali założenia. Mamy taką tradycję, że zawsze wychodzimy na boisko po to, by wygrać. I chcemy ją kontynuować” – stwierdził. Dodał, że nie wie, jak poważna jest kontuzja Ilii Własowa i czy zawodnik będzie mógł zagrać w weekendowych meczach w Łodzi.

„Cieszę się oczywiście ze zwycięstwa, ale jego rozmiary są dla mnie pewnym zaskoczeniem” – przyznał kapitan reprezentacji Rosji Dmitrij Kowaliew.

Kategorie artykułów:
SPORT